auto
uk
GO

оцінить нас:

Cкладний майбутній час

Cкладний майбутній час  (Futuro anteriore)

Даний час вживається в підрядних реченнях і  позначає дію, яка повинно була закінчитись до того моменту, коли почалась наступна дія, тобто цей час знаходиться на проміжку між теперішнім та майбутнім. Зазвичай підрядне речення вводиться прислівниками часу dopo che (після того, як), appena (як тільки, ледве), quando (коли, в той час).

Для утворення форми складного майбутнього часу використовуються допоміжні дієслова avere / essere в формі простого майбутнього часу і дієприкметник минулого часу основного дієслова в реченні.

Тому відповідно формула майбутнього часу така: Avere / essere (Futuro Semplice) + Participio Passato (смислового дієслова).

З дієсловом essere використовуємо дієслова, що означають рух, а з усіма іншими використовується avere.

Quando Elisabetta avrà finito di fare la doccia, uscirà. - Коли Елізабетта закінчить приймати душ, вона вийде. Відповідно - закінчить приймати душ (Fut. Anter.), а потім інша дія у майбутньому - вийде (Fut.semp).

Appena sarò venuto a casa, mangierò. - Як тільки прийду додому, буду їсти. (Буду їсти -Futuro semplice, прийду додому - Futuro anteriore).

Але в сучасній розмовній італійській мові частіше можна зустріти вживання таких конструкцій: початкова форма речення "Quando sarà venuto, ti telefonerà." замінюється на "Quando arriverà, ti telefonerà.", "Quando arriva, ti scrive."

Якщо розглядати використання складного майбутнього часу в самостійному реченні, то воно може позначати дію, яка обов'язково закінчиться до певного терміну.

Fra un'ora nostra nonna sarà già arrivata nel Fiumicino. - Уже через годину наша бабуся прибуде в аеропорт Фьюмічіно.

Як бачимо в даному випадку Futuro anteriore використовується в самостійному реченні.

 

Рейтинг сторінки:

0/5 (всього:0)
M
місія
V
бачення
C
причина

Наша місія – зробити переклад більш доступним, де б ви при цьому не знаходились: в дорозі, на діловій зустрічі, на навчанні чи вдома. Зробити його простим та швидким, а дизайн – легким для сприйняття. Ми хочемо зруйнувати стіну складнощів сприйняття зарубіжних мов

Оцінить наш проект

Auto
російська
англійська
українська
польська
латинська
німецька

Вci 104 мови
російська
англійська
українська
польська
латинська
німецька
Вci 104 мови
як користуватись