auto
uk
GO

оцінить нас:

Давноминулий час

Давноминулий час (Passato remoto)

Passato remoto висловлює дію, яка закінчилася в далекому минулому і ніяк не пов'язана з сьогоденням. Зазвичай даний час використовується для опису історичних подій, в художній літературі. У сучасній розмовній мові зустріти цей час можна вкрай рідко. Іноді його вживають жителі Півдня Італії, але тільки якщо хочуть сказати про щось не дуже приємне, щоб віддалити цю подія якнайдалі з свого життя.

Утворюється давноминулий  час шляхом додавання певних закінчень до основи інфінітива. Але це поширюється тільки на правильні дієслова.

Для дієслів I групи відмінювання використовуємо такі закінчення:

1. ascoltai

2. ascoltasti

3. ascoltò

1.ascoltammo

2.ascoltaste

3.ascoltarono

Rebecca rientrava a casa quando alla radio ascoltò una canzone che amava molto. - Ребекка повернулася додому і почула пісню, яка їй дуже подобалася.

 

Для дієслів II групи відмінювання : 

1. temei (temetti)

2. temesti

3. temette

1. tememmo

2. temeste

3. temerono (temettero)

Tememmo che i ladri potessero rubare la nostra macchina. - Ми боялися, що злодії могли вкрасти нашу машину.

 

Для III групи: 

1. capii

2. capisti

3. capì

1. capimmo

2. capiste

3. capirono

Capii la lezione di quella sera era stata: chi cerca trova. - Я зрозумів урок того вечора-хто шукає, той знаходить.

 

Зазвичай неправильні дієслова мають свої нетипові форми і не утворюють Passato remoto за цим правилом.

Деякі дієслова, в основному II і III груп відмінювання утворюють форми давноминулого часу за схемою правильних дієслів, але змінюють основу перед додаванням закінчень для осіб Io, Lui / Lei, Loro.

Наприклад: Fare: feci, facesti, fece, facemmo, faceste, fecero.

Luisa tagliò i capelli cortissimi e adesso feci fatica a riconoscerla.- Луїза так коротко підстриглася, що я їли її впізнала.

Vedere: vidi, vedesti, vide, vedemmo, vedeste, videro.

Appena mio figlio vide il suo cane, mi sembrò molto felice. - Як тільки мій син побачив свою собаку, він здався мені дуже щасливим.

 

Інші неправильні дієслова, утворюючи форми даного часу додають до основи "ss":

Leggere: lessi, leggesti, lesse, leggemmo, leggeste, lessero.

Dopo avere visto il film leggemmo il libro di Jojo Moyes da cui era stato tratto. - Після перегляду фільму, ми прочитали книгу Джоджо Мойес, за мотивами якої був знятий фільм.

Dire: dissi, dicesti, disse, dicemmo, deste, diedero.

Mio marito mi disse di vestirsi bello perche era sabato e dovevamo andare al ristorante. - Мій чоловік сказав мені одягатися красиво, тому що була субота і ми повинні були йти в ресторан.

 

А в деяких неправильних дієсловах при утворенні давноминулого часу подвоюється приголосна: Venire: venni, venisti, venne, venimmo, veniste, vennero.

Gli amici di Marco non vennero alla sua festa. - Друзі Марко не прийшли до нього на вечірку.

 

Що стосується дієслів Avere і Essere, то вони мають свої форми, які потрібно вивчити і запам'ятати.

Avere: ebbi, avesti, ebbe, avemmo, aveste, ebbero.

Lo studente ebbe difficoltà a capire il testo perche non sapeva la traduzione di parole.- Студенту було складно зрозуміти текст, так як він не знав переклад слів.

Essere: fui, fosti, fu, fummo, foste, furono.

Fu il giorno migliore della mia vita, quando la mia fidanzata mi disse di "si". - Це був найкращий день у моєму житті, тому що моя наречена сказала мені «так».

Щоб запам'ятати форми неправильних дієслів в Passato remoto потрібно вивчити дані правила і тоді Ви зможете умовно розділити дієслова на групи і віднести їх до того чи іншого способу утворення даного часу. До того ж ви завжди можете проконсультуватися зі словником, тому що зазвичай в граматичні коментарі додають таблицю відмінювання неправильних дієслів.

Рейтинг сторінки:

0/5 (всього:0)
M
місія
V
бачення
C
причина

Наша місія – зробити переклад більш доступним, де б ви при цьому не знаходились: в дорозі, на діловій зустрічі, на навчанні чи вдома. Зробити його простим та швидким, а дизайн – легким для сприйняття. Ми хочемо зруйнувати стіну складнощів сприйняття зарубіжних мов

Оцінить наш проект

Auto
російська
англійська
українська
польська
латинська
німецька

Вci 104 мови
російська
англійська
українська
польська
латинська
німецька
Вci 104 мови
як користуватись