Як гарантовано вивчити французьку мову?

Чи зіштовхувалися ви з таким феноменом у житті: вам потрібно було зробити щось дуже складне і незрозуміле, можливо, ви навіть боялися цього, але, перемігши свої страхи, виконали це, і виявилося, що це геть не страшно і  насправді зрозуміло? Даний феномен іноді називають «скляною стелею». Це означає, що ви перебороли свої внутрішні перепони і зробили те, що з самого початку вважали складним і неможливим.

Але до чого це я? З феноменом «скляної стелі» стикається кожен третій, що вивчає іноземну мову, отже, важливо навчитися його долати. Якщо ви шукаєте відповідь на питання: «Як вивчити французьку мову самостійно з нуля?», то перш ніж починати вивчення, ознайомтеся з простими правилами, які вбережуть вас від багатьох помилок і допоможуть вивчити французьку з нуля значно швидше.

 

Правила вивчення французької мови

 

Правило №1: Ніякого зубріння

Як показує життєвий досвід, механічне заучування (зубріння) затримується в пам'яті ненадовго і є найбільш неефективним методом вивчення іноземної мови. На противагу цьому існує комплексний підхід, що допомагає запам'ятати велику кількість інформації:

• Починайте читати якомога раніше. Істинне розуміння мови дає не граматика, а читання різних текстів, з яких ви витягаєте закономірності, які будете використовувати в подальшому.

• Перше знайомство. Коли вам потрібно вивчити правило, слово або текст французької мови не потрібно намагатися відразу його вчити, пробіжіться очима за словами, текстом або правилом, вислухайте суть.

• Друга зустріч. На наступний день після «першого знайомства» перечитайте слова, правило або потрібний вам текст. Ви будете здивовані, що через 24 години велика частина вивченого вами вже запам'яталася і вчити стало набагато легше.

• Постійний розвиток. Бути краще, ніж учора, - ось основне завдання. Не намагайтеся відразу запам'ятати 100% інформації, краще подумайте, як виділити більше годин на ті речі, що допоможуть вивчити французьку мову швидше і якісніше.

Крім того, вивчення французької мови не повинно стати для вас рутинним заняттям. Тому читайте ті тексти, що вам цікаві, вчіть ті слова, які напевно будете використовувати і застосовувати. Усвідомлення того, що ви вчите французьку – чи не головний секрет того, як вивчити французьку мову самостійно з нуля.

До того-ж, практика показує, що ефективність вивчення французької граматики набагато вище, коли учень має різноманітну лексичну базу.

Правило №2: Розвивайте корисні навички

Якщо розібратися, то всі методи вивчення французької мови, зводяться до напрацювання необхідних навичок. Але є нюанс, який часто не беруть до уваги: навички напрацьовуються окремо, саме тому дуже важливо визначитися з послідовністю їх розвитку.

Окремо не означає, що ви розвиваєте тільки одне уміння в даний момент, це означає, що ви звертаєте на його розвиток більше уваги, ніж іншим. Згодом необхідність в даному поділі буде все меншою, так як деякі навички почнуть компенсувати недолік інших. Але спершу потрібно звернути на це належну увагу. Тут буде доречний приклад з боксу: спочатку ви відпрацьовуєте один прямий лівою рукою або просто рух ногами, але з часом, коли якість ударів зростає, ви почнете їх комбінувати і більше немає необхідності тренувати кожен окремо.

Щоб сміливо заявити: «Я вивчив французьку самостійно з нуля», в першу чергу потрібно оволодіти наступними навичками:

1. Розуміти написане;

2. Вміти читати і відтворювати звуки (фонетичний навик);

3. Вміти відповідати на питання (говорити);

4. Розуміти усне мовлення;

5. Вміти писати;

Також важливо віддавати собі звіт в тому, який навик в даний момент ви тренуєте. Це допоможе сфокусуватися на головному і швидше здобути те чи інше уміння. Наприклад, читаючи текст (вголос), не потрібно думати про переведення, а переводячи текст - про те, як це звучить.

Правило №3: Знайдіть оптимальну частоту занять

Якщо ви взялися за вивчення французької, то повинні собі віддавати звіт в тому, що перші 1-2 місяці вивчити швидко французьку мову у вас не вийде, так як для вас буде новим абсолютно все. У цей проміжок часу оптимальними можна вважати 20-40 хвилин на урок 3 рази в тиждень, але з повторним закріпленням кожного завдання.

Через 2-3 місяці, коли ви вже освоїлися з основами, можна переходити на 2-х годинні заняття 3 рази в тиждень. У цей період дуже важливо приділяти час і граматиці, і лексиці, так що розділіть його таким чином, щоб 70% йшло на вивчення французьких текстів, слів і аудіювання, а решта 30% на вивчення граматики.

Правило №4: Розділюйте на «порції»

Як вже говорилося раніше, в перші 1-2 місяці вам доведеться вивчити дуже багато нового, і важливо не «перевантажити» свій мозок. Тому розділяйте великі теми на більш дрібні і вивчайте поступово, крок за кроком. Сенс не в тому, щоб здійснювати подвиги, а в тому, щоб вивчити французьку мову.

Вивчайте французьку поки сприймаєте інформацію. У кожного з нас є своя «точка неповернення», коли ми перестаємо осмислювати вхідну інформацію, тому не женіться за напрацюванням максимальної кількості годин, а прагніть максимально довго сприймати нове.

Правило №5: Розуміти і підтримувати мотивацію

Дуже важливо розуміти і підтримувати власну мотивацію вивчення мови, без цього вивчити французьку мову буде дуже важко і, найімовірніше, - безрезультатно. Відповідайте собі чесно на питання: «Навіщо я вчу французьку?» і «Що мені це дасть в кінцевому підсумку?» Ці два простих питання прекрасно показують вашу справжню мотивацію до вивчення французької. І ні в якому разі не варто її соромитися, потрібно навпаки її підтримувати.

Кращим способом підтримати свою мотивацію до вивчення французької є розуміти, що ти реалізуєш свої потреби, пов'язані з мовою. Наприклад, ви хочете вести бізнес у Франції, для цього вам потрібен хороший словниковий запас і вміння грамотно вести переговори. Так ось, коли ви зможете запитати у перехожого француза куди вам пройти і зрозуміти все сказане, ваша мотивація зросте в рази, так як ви наблизитеся до своєї мети і ваші дії не були марними.

Застосувавши всі 5 правил на практиці, ви дуже швидко вивчите французьку мову з нуля самостійно і зможете досягти поставлених цілей. Головною перевагою всіх цих методів є те, що вони звичні для людини і тому - легко застосовні.

Успіхів вам у вивченні французької мови!