Що потрібно робити, аби вивчити корейську мову?

Якщо ви цікавитесь вивченням корейської мови, то напевно знаєте, що його використовують у Південній і Північній Кореї, а також в автономному окрузі Яньбань у Китаї. Вивчити корейську мову – складна задача, тому що корейська мова майже не має спільних рис зі західними мовами. Але якщо ви серйозно налаштовані на вивчення цієї прекрасної мови, то наступні поради дуже допоможуть вам у цьому.

Почніть з алфавіту

Кращий старт у вивченні корейської мови – це алфавіт. Корейський алфавіт, на перший погляд, виглядає дивним і геть не зрозумілим для людей, котрі раніше ніколи не зустрічались з ним. Це логічно, адже корейський алфавіт абсолютно не схожий на кирилицю або латинський алфавіт, але приділив цьому «дивному» списку графем достатньо уваги, ви отримаєте гарну базу для читання і письма у майбутньому.

Ось деякі факти про корейський алфавіт:

• Використовує 24 букви: 10 голосних і 14 приголосних.

• Існує 16 дифтонгів і подвійних приголосних.

• Корейська мова запозичила приблизно 3000 китайських ієрогліфів (ханча) для вираження слів китайського походження. Ханча використовується переважно в релігійних текстах, словниках, класичній літературі та при академічному письмі.

Вчіться рахувати

Після того, як ви почали орієнтуватись в алфавіті, наступна важлива задача – навчитись рахувати на корейській мові. Вивчити корейський рахунок досить не просто, оскільки мова використовує дві різні системи кількісних чисел: корейську та китайську, кожна з яких використовується в залежності від ситуації.

Так, наприклад, корейська система використовується, коли треба порахувати від 1 до 99 або озвучити вік людини. Китайська-ж система кількісних чисел використовується при озвучуванні дати, адреси, номера телефона, підрахунку грошей або чисел після 100-та. 

Збільшуйте словарний запас

Аби вивчити корейську мову і швидко розмовляти на ній, необхідно знати, як можна більше корейських слів. Почніть с простих повсякденних слів і поступово переходьте до більш складних академічних та літературних фраз. Ось деякі поради, щодо вивчення корейських слів:

• Навчіть себе мислити в дусі: «А як би це звучало на корейській мові?», таким чином ви будете постійно знаходити нові слова до вивчення і досить швидко розширите лексичний запас.

• Оточіть себе корейською мовою: переведіть свій смартфон чи планшет на корейську. Також можна завантажити програму, котра буде видавати вам нові корейські слова декілька раз на день, тим самим нагадуючи про вивчення корейської мови. 

• Використовуйте двосторонній переклад: перекладайте не тільки з української на корейську, а й з корейської на українську. Це допоможе згадувати знайомі слова і фрази, тим самим закріплюючи в пам’яті вивчене.

• Регулярна практика: швидко і якісно вивчити корейську мову можна лише займаючись нею регулярно. Приділяйте мінімум час у день вивченню мови.

Вивчіть базові фрази

Якщо представити мову у вигляді великого конструктора, то фраза – це готовий елемент, котрий хтось за тебе вже склав. Все що потрібно – просто поставити цей елемент у необхідне місце. Тому ще один гарний спосіб швидко вивчити корейську мову і заговорити на ній – це завчити основні фрази і де вони застосовуються. Вивчивши прості фрази на корейській мові в дусі: «Привіт, мене звуть Женя» і «Як ваші справи» ви вже зможете без проблем розпочати з людиною діалог і отримати досвід реального спілкування на корейській мові. 

Головне перед цим розібратись у застосуванні ввічливої форми. Діло у тому, що закінчення дієслів корейської мови мають здатність змінюватись в залежності від соціального положення і рангу людини, з котрою ви спілкуєтесь. Потрібно навчитись правильно використовувати ці закінчення, аби вести бесіду на ввічливому рівні. 

Корейська мова використовує три види формальності:

• Неофіційний – звернення до однолітків, близьких друзів і молодших.

• Офіційно-ввічливий – звернення до старших, також використовується в офіціальній і діловій обстановці.

• Шанобливий – звернення у новинах і армії. Майже не використовується у буденному житті.

Вивчіть основи граматики

Для того щоб правильно писати і говорити на корейській мові, потрібно вивчити її граматику. Це дасть вам загальне уявлення про те, як будується речення і в яких ситуаціях його використовувати. Ось деякі базиси корейської граматика:

• Прикметники, як і дієслова, приймають різні форми, в залежності від часу.

• Дієслово завжди ставиться у кінець речення.

• Частіше всього підмет упускається і визначається по контексту, чи минулому реченню.

Практикуйте корейську мову

Для того, аби виробити грамотну вимову, вам знадобиться не одна година практики. Все одразу не вийде, але якщо ви робите щось настільки добре, як тільки можете, то рано чи пізно ви доб’єтесь бажаного результату. Помилки – необхідний досвід для успіху і не має сенсу їх стидатись.

Почніть практику корейської мови з прослуховування подкастів. Слухайте і намагайтесь повторити сказане диктором. Після того, як ви вже трохи освоїлись з вимовою і язик у вас більше не заплітається при вимові корейських слів, можна почати пошуки друга по листуванню і усній практиці корейської мови. В ідеалі, аби це був ваш знайомий, з котрим ви зможете бачитись доволі часто. 

Але якщо знайомих корейців у вашому оточенні немає, то сміло заходьте на Facebook чи у Skype і починайте пошуки подібної людини. Багатьом корейцям цікаво вивчити російську чи українську мову, тому ви можете запропонувати угоду по взаємодопомозі. Практикуючи мову з її носієм, ви не тільки швидко пізнаєте культуру цієї країни, а й можливо отримаєте запрошення на візит до Кореї.

Запишіться на курси вивчення корейської мови

Курси по вивченню корейської мови – один з найефективніших способів вивчити корейську мову у найкоротші терміни. Курси завжди мають власну програму, перевірену не однією тисячею студентів і допомагають підійти більш організовано до вивчення корейської мови. До того-ж, групові заняття під кураторством досвідченого педагога допоможуть вам швидше опанувати правильну вимогу і написання корейських слів.

Краще всього обирати курси, котрі користуються авторитетом і вважаються кращими в своїй сфері. Досить часто подібні курси знаходяться при посольстві або лінгвістичному університеті. Пошукайте в Інтернеті інформацію по кращим мовним курсам вашого міста, а також, почитайте відгуки про них. Ідеальним варіантом було б зустрітися з педагогами, котрі будуть у вас викладати ще до підписання контракту і поспілкуватись з ними на рахунок їх методів і програми навчання.

Додайте інтерактивності у ваше навчання

Для швидкого і якісного вивчення корейської мови необхідно відпочивати. І краще всього робити це у компанії корейських медіа. Подивившись улюблений серіал чи ролик на You Tube з корейськими субтитрами, ви не тільки приємно проведете час, а й відкриєте для себе багато нових корейських слів. Робіть паузи і виписуйте нові слова, аби не втратити їх і тоді навіть відпочинок у компанії кіно чи серіалу буде допомагати у вивченні корейської мови.

Також почніть слухати корейську музику і переводити тексти пісень, що вам сподобались. З часом, ви почнете розуміти на слух про що співають у піснях. Таким чином ви відпрацюєте навичку розділяти мову на смислові потоки, що у повсякденному житті значно спростить адаптацію і полегшить вивчення корейської мови.

Подорож у Корею

Якщо ви маєте можливість пожити деякий час у Кореї, то це просто ідеальна можливість вивчити мову. Ви не тільки зробите це у найкоротші строки, а й познайомитесь з культурою і складете своє власне враження про цю країну. Адже розповіді не завжди відображають реальність, краще один раз побачити і вирішити для себе хочете ви жити у Кореї чи ні на власному досвіді. 

Підсумок: як вивчити корейську мову

Починайте вивчення корейської мови з самого простого і рухайтесь до складного. Не потрібно намагатись взяти все і одразу, робіть не багато, але систематично і регулярно і з часом ви досягнете своєї мети. І не бійтесь помилок – без них прогрес неможливий. 

 

Поради щодо вивчення корейської мови

 

Вчіться і отримуйте від цього справжню насолоду. Успіхів і всього найкращого!