10 порад по вивченню іспанської мови

Вивчити іспанську мову доволі не складно, особливо якщо ви знаєте англійську. Це обумовлено впливом латині на ці мови. Існує така закономірність, що 30-40% слів англійської мови мають спільний корінь з іспанськими, саме по цій причині поліглоти рекомендують вивчати іспанську мову одразу після англійської. Але навіть якщо ви зовсім не знаєте англійської, але дуже хочете вивчити іспанську і вільно на ній розмовляти, то ви це обов’язково зробите і в досить короткі терміни. Нижче будуть наведені рекомендації по вивченню іспанської мови, використовуючи котрі ви зможете швидко вивчити іспанську мову.

Почнем з простого: алфавіт-вимова-рахунок

Починати вивчення іспанської мови краще з алфавіту. Алфавіт іспанської мови майже повністю повторює англійський, з точки зору написання букв, але вимова сильно відрізняється. Тому вивчити письмову іспанську не так складно, а ось над вимовою доведеться працювати багато на перших етапах.

А оскільки вимова буде для вас новою, тому ми рекомендуємо вам вивчати алфавіт с упором на озвучування букв: це стане основою правильно побудованої грамотної мови. Почніть з букв, привчіть себе вимовляти кожну букву максимально близько до еталонної вимови дикторів, згодом, коли освоїтесь з цим заняттям, переходьте до правильної вимови слів, а ще пізніше – фраз. Якщо ви приклали достатньо зусиль на першому і другому етапі, то з правильною вимовою фраз на іспанській мові у вас не повинно бути проблем.

Той самий метод можна використовувати і для рахунку. Спочатку вимова цифр від 0 до 10, потім – від 11 до 100, а згодом, від 100 до 1000. Не забувайте і про те, що числівник uno (1) приймає форму іменника, котрого використовують з ним: “один мужчина” - “un hombre”, “одна дівчина” - “una chica”.

Вивчення слів іспанського алфавіту

Якісно вивчити іспанську і розмовляти на ній неможливо без знання великої кількості слів іспанської мови. Простий і надійний спосіб поповнити свій словарний запас – це вивчити побутову лексику. Зробити це досить просто: питайте себе: «Як називається це на іспанській?» і одразу перекладайте це слово. Завдяки даному підходу ви досить швидко прибавите до свого словарного запасу під сотню нових слів, а згодом будете не погано орієнтуватись в темах «Кухня» і «Дім». 

Окрім того, враховуючи той факт, що від 30 до 40% слів іспанської та англійської мов мають спільні корені, то це говорить про те, що навіть мінімальні знання англійської принесуть у ваше вивчення іспанської мови не мало нових слів.

Також, не забувайте і про базові фрази іспанської мови, що мають готові правильні конструкції, котрі вже можна використовувати у власній мові. Знання базових лексичних конструкцій + словарний запас на 3-5 тисяч слів допоможуть вам у вирішенні майже будь-яких побутових проблем. Вивчайте фрази одразу і не розділяйте їх від вивчення слів, а ще краще – розподіліть їх у певні тематичні групи.

Те, що дійсно потрібно знати, вивчаючи граматику

Правила відмінювання правильних дієслів

Що таке відмінювання? Це коли дієслово приймає форму що вказує на рід іменника. В іспанській мові існує ціла таблиця відмінювання дієслів. Починати її вивчення рекомендовано з правильних дієслів теперішнього часу. 

Як визначити, що дієслово у теперішньому часі? Дуже просто: воно закінчується на -ar, -er, -ir, а відмінюється в залежності від закінчення. В результаті відмінювання вони отримують наступні 6 закінчень, якщо дієслово закінчується на -ar: -o, -as, -a, -amos, -áis, -an. Якщо закінчується на -er, то слід додати закінчення -o, -es, -e, -emos, -éis чи -en, в залежності від займенника. Ну а якщо дієслово закінчується на -ir, то додаються закінчення -o, -es, -e, -imos, -ís чи -en, використання яких, так само залежить від займенника.

Після того, як ви вивчили відмінювання дієслів іспанської мови у теперішньому часі, настав час переходити до відмінювання дієслів у минулому, майбутньому, умовному залогу і перфекту. Принцип такий самий: беремо основу дієслова інфінітивної форми і додаєм до неї закінчення, в залежності від займенника.

Правила відмінювання часто вживаних не правильних дієслів

Після того, як ви вивчили модель відмінювання правильних дієслів, настав час переходити до відмінювання не правильних дієслів. Ці дієслова називаються не правильними, бо схема їх відмінювання відрізняється від правильних. Пояснити причину подібних відмінностей досить складно, адже вони пов’язані з формуванням і зародженням мови. 

Просто завчіть форми відмінювання не правильних дієслів. Ось, приклад найуживаніших не правильних дієслів: ser (бути), tener (мати), ir (йти).

Пару слів про категорії родів

Іспанська мова, як і багато інших, використовує категорії родів. Існує дві категорії родів іменників: чоловічий і жіночий, визначити їх на слух або без необхідної підготовки – достатньо складно. Аби не потрапити у скрутне положення і геть не заплутатись у словах, потрібно не тільки вчити велику кількість нових іспанських слів, а й те, до якого роду вони належать.

Існують деякі лайфхаки при визначенні категорії роду слова в іспанській мові, ось деякі з них:

• Існує таке правило закономірності роду статі, це означає що слово «хлопчик» буде віднесено до чоловічого роді, а «дівчинка» - до жіночого

• Також існують певні закономірності: слово, що закінчується на «о», скоріш за все буде чоловічого роду, а те, що закінчується на «а» - жіночого

• Прикметник, котрий описує іменник – приймає рід іменника і змінює форму слова

Особливості застосування артиклів

Поняття «артикль» в українській мові не існує, тому краще пояснити на прикладі: англійська мова має 4-ри артиклі, з яких 1 визначений (the), а інші три (a, an, some) – не визначені. Якщо казати більш зрозуміло, то артиклі вносять ясність у наші речення, як би говорячи нам одразу про що далі піде мова.

При вивченні іспанської мови ви зустрінетесь з 8-ю артиклями, 4-ри з яких будуть визначеними, а 4-ри – ні. Використовуються вони в залежності від роду іменника. Правила їх використання хоч і прості, але в голові вкладаються не одразу, тому приділіть відповідну увагу і старання при вивченні іспанських дієслів.

Поради по зануренню у мовне середовище

Вивчати теорію – це корисно, але вивчити іспанську мову ми собі уявляємо інакше: як вільну розмову на цікаві нам теми з носіями мови без дискомфорту і прогалин у знаннях. І цього можливо досягти. Як? Тільки багаточасовою практикою. Нижче будуть наведень поради як отримати реальний досвід спілкування на іспанській мові з мінімальними затратами.

 

Як вивчити іспанську мову і практикувати її з мінімальними затратами

 

Знайдіть друга по листуванню

Гарний метод швидко вивчити іспанську мову – завести друга по листуванню. І бажано, аби ця людина жила в іспаномовній країні. У такому випадку ви отримаєте не тільки безкоштовну практику іспанської мови, а й отримаєте цінну інформацію про культуру і традиції країни «з перших рук», що допоможе вам краще розуміти іспанську мову. Окрім того, спілкування з реальними людьми допоможе вам напрацювати прекрасний лексичний запас розмовних фраз і висловлювань, котрі будуть дуже корисні на практиці. 

Зробити це зовсім не складно: заходите до Facebook і виконуйте пошук по людям, котрі живуть в Іспанії (чи іншій іспаномовній країні). Я рекомендую вам спілкуватись з людьми вашого віку, так як ви знайдете більше спільних тем для розмови. Після того, як потрібна кандидатура підібрана, вам необхідно пояснити людині хто ви і навіщо у друзі добавляєтесь. Для цього можете сформулювати наступну фразу: «Привіт, мене звуть Андрій, я вивчаю іспанську мову і мені було б цікаво з тобою поспілкуватись і дізнатись більше про країну і людей», чи щось подібне. Якщо ця людина буде згодна з вами спілкуватись, то вважайте що «діло в шляпі», залишилось писати регулярно, але не нав’язливо, аби не втратити контакт з людиною.

Окрім того, ви можете зробити взаємовигідну пропозицію: допомогти людині у вивченні української (російської чи англійської) мови взамін на подібну поміч від іспаномовного компаньйону. В більшості випадків подібна пропозиція спрацює, але якщо ні, то не засмучуйтесь, продовжуйте пошуки. Людей багато і співрозмовника ви собі точно знайдете.

Заходьте в іспаномовні відео-чати

Жива розмова – кращий вчитель. Вивчити іспанську мову спілкуючись з людьми можна дуже швидко, але якщо на курси зовсім немає часу, а поїхати в іспаномовну країну не вистачає грошей? Тоді настав час зайти в іспаномовні відео-чати. 

Без сумнівів, для цих цілей можна використовувати відомий кожному із нас Skype, бо знайти там співбесідника з потрібної країни дуже просто. Але є й інші сервіси, котрі можуть виконати подібну задачу. Багато з них з’єднують вас з людиною випадковим чином, що дає прекрасну можливість поспілкуватись з різними людьми і значно розширити власний словарний запас. 

Дивіться відео і фільми на іспанській мові

Як використати відпочинок собі на користь? Якщо вам подобається дивитись фільми, то іспанське кіно – ваш варіант. Ви не тільки відпочините, а й вивчите десяток нових іспанських слів і висловів. Відео на You Tube, як і фільми, дуже корисно дивитись із субтитрами, бо ви задієте одразу декілька каналів сприйняття інформації, що підвищує продуктивність вашої праці. Хоча, якщо ваш рівень іспанської досить високий, то в цьому потреби майже не має, бо ви й самі знайдете не зрозуміле слово у словнику.

Запишіться на курси по вивченню іспанської мови

Якщо ви маєте можливість відвідувати курси по вивченню іспанської мови, то можете отримати прекрасну практику іспанської мови на групових заняттях. Відвідування курсів зробить ваш процес навчання більш системним, що допоможе вивчати іспанську мову з великим відсотком ККД (коефіцієнтом корисної дії). Окрім того, на курсах ви зможете отримати не аби-яку розмовну практику під керівництвом досвідченого педагога, цінність чого очевидна.

Хоч курси по вивченню іспанської мови, на перший погляд, здаються більш дорогими, але подорож в іспаномовну країну буде в рази дорожча, бо у вас піде тільки 2-3 місяці на те, аби облаштуватись і налаштуватись на навчання. Тому якщо у вас є можливість піти на курси вже сьогодні, не чекайте. Читайте відгуки, дізнавайтесь які кращі і вперед!

Підсумок: як вивчити іспанську мову і отримати від цього задоволення?

Підводячи підсумок усьому вище сказаному, хочеться зазначити, що вивчити іспанську мову – прекрасна ідея, котра відкриє для вас двері у безліч країн і дасть широкі можливості для спілкування. Для цього доведеться витратити багато часу, аби ваш систематичний труд дав свої плоди і ви змогли використовувати мову повноцінно. Але задумайтесь ще од над чим: як зробити час, використаний на навчання, максимально приємним для вас?

Спробуйте передивитись улюблені фільми на іспанській чи почати слухати музику цікавої для вас іспаномовної країни. Чим би ви не займались і що б не придумали, головне, аби воно викликало у вас позитивні емоції, котрі у подальшому будуть асоціюватись з мовою. Таким чином ви убережете себе від «спаленого інтересу» до мови і зможете розвиватись у цьому направленні довгий час.

Тому вчіть іспанську і отримуйте від цього задоволення. Усього найкращого!