Поради і прості методи вичення англійських слів

«Як швидко вивчити англійські слова?» - питання, котрим задаються мільйони людей в незалежності від їхнього рівня англійської мови. У даній статті ми познайомимося з деякими простими методами вивчення англійських слів, котрі пришвидшать цей процес і зроблять його більш приємним.

Розширення словарного запасу базова умова для якісного вивчення англійської мови. Чим більше слів ви знаєте і розумієте, тим кращою ваша мова стає. Абсолютно не важливо який рівень знань у вас зараз адже дані методики універсальні і можуть бути застосовані до будь-якої людини.

З чого почати вивчення англійських слів?

Якщо ваша ціль – швидко вивчити англійські слова, то першим ділом потрібно позбавитися зайвого. Це означає що не треба вчити все і одразу, треба виділите те, що вам буде корисно і що ви будете застосовувати у недалекому майбутньому. Ось деякі рекомендації у цьому ділі:

·         Вивчайте базову лексику. Існують такі теми, котрі будуть жити вічно: «Їжа», «Вітання», «Сім’я», розуміння котрих життєво необхідне;

·         Професійна лексика. Вивчайте те, що буде корисно для вашої професії, вірогідно, що використовувати свої знання англійської ви будете саме у цій сфері;

·         Знаходьтесь у «відділі сьогоднішнього дня». Переглядайте/читайте сучасні твори, від архаїзмів немає толку на практиці.

Методи ефективного вивчення англійських слів

англійські слова

Карточки

Напевне, ви чули про цей метод. Вивчення англійських слів по карточкам – один із найдешевших і ефективних підходів. Основною перевагою цього методу є те, що карточки – мобільні і їх можна носити із собою де завгодно.

Існують декілька методів вивчення англійської мови по карточкам: простий і складний. Почнемо з першого:

·         На тильній стороні пишемо слово на українській мові, на фронтальній на англійській. Тренуємся перекладати за української на англійську і навпаки;

·         На одній стороні наклеїмо картинку і підпишемо її на англійській мові, а з іншої сторони – переклад на українську мову. Цей метод допомагає створити асоціації зі словами, що значно підвищує ефективність вивчення нових слів.

·         Пишемо слово на англійській мові, у контексті українських слів, з тильної сторони – переклад на українську. Цей спосіб допомагає створювати більш стійкі асоціації завдяки контексту.

Якщо ми говоримо про складний метод вивчення англійських слів, то тут ми використовуємо правило англо-англійського словника: з фронтальної сторони пишемо слово на англійській, з тильної коротеньке пояснення до нього на англійській. Даний метод допоможе швидко вивчити англійські слова, а також їх синоніми і значно урізноманітнить вашу мову.

Ну а якщо у вас зовсім немає часу на створення карток, то можна встановити інтелектуальну програму на iOS чи Android і вивчати англійські слова безпосередньо з телефона. До того-ж, програма буде сама «підтягувати» вас в тих словах, що ви погано знаєте і автоматично добавляти нові.

Підручники які допоможуть розширити словарний запас

Головна перевага використання підручників для збільшення словарного запасу полягає у тому, що ви не тільки швидко вивчаєте нові слова, а й контекст, де вони використовуються. Це допоможе вам одразу правильно використовувати їх.

Нижче приведені деякі приклади подібних посібників:

·         English Vocabulary in Use

·         Boost Your Vocabulary

·         Keywords for Fluency

·         Oxford Word Skills

Знайти подібні книжки ви можете в спеціалізованому книжковому магазині, чи завантажити в Інтернеті.

Завести щоденник-словник

Цей метод схожий з методом вивчення англійських слів по карточкам, за винятком того, що щоденник складніше загубити. У чому полягає метод?

Кожен лист щоденника відповідає дню вашого вивчення англійських слів. Зверху напишіть дату повторювання слів і невідхильно слідуйте цій даті. Таким чином ви відпрацюєте дуже корисну навичку систематичного вивчення англійської мови і до того-ж, швидко засвоїте вивчену лексику.

Розділіть на окремі теми

Розподіліть слова на різні теми. Наш мозок набагато легше засвоює англійську лексику, яка розділена на логічні тематичні групи. Перед тим як починати вивчати слова, розділіть їх у групи по 5-10 слів, це не тільки допоможе точніше оцінювати прогрес навчання, а й значно підвищить ефективність процесу засвоєння матеріалу.

Також ви можете використовувати так ефект Ресторффа, він полягає у тому, що людський мозок краще запам’ятовує те, що відрізняється від решти. Ви можете використовувати це для вивчення «проблемних слів»: створюєте логічну тематику і включаєте туди «проблемне» слово, котре зовсім не має відношення до даної тематики. Наприклад, у тему «Автомобілі» можна включити слово з теми «Кіно», що гарантовано повисить шанси подолати «проблемне слово».

Створіть карту

Різноманітні Mind Map (інтелект-карти) також допомагають швидко вивчити англійські слова. На схемі ви зображаєте яка тематика у тих, чи інших слів і як вони між собою пов’язані, ну а поки ви створюєте інтелект-карту, ваш мозок автоматично завоює дану інформацію.

Створити Mind Map (інтелект-карту) для вивчення англійської лексики можна створити у Mind Jet або за допомогою будь-якого іншого сервісу.

Сила асоціацій

Певно, найприємніший спосіб вивчити англійські слова це створювати асоціації до них. Вигадайте асоціацію до будь-якого слова на рідній мові, навіть якусь божевільну, і уторіть з нею речення. Наприклад, ви хочете вивчити слово showпоказувати. В українській мові є схоже на слово – шоу. Складаємо речення: сьогодні нам будуть показувати шоу. І ось, ви вже поєднали незнайоме із знайомим слово.

Головне не лякайтеся власних асоціацій! Чим більш вони смішні та шалені, тим краще вони запам’ятовуються.

Оточіть себе незнайомими словами

Одне з найважливіших правил швидкого вивчення англійської мови полягає у тому, що потрібно максимально поринути у мовну середу, тобто потрапити у ситуацію, де ти стикаєшся за багатьма новими для тебе словами. І для цього зовсім не потрібно їхати за кордон, ось деякі рекомендації як можна створити подібне при тих самих ресурсах, що є у вас зараз:

·         Змініть мову телефона, планшета або комп’ютера на англійську;

·         Установіть на заставку 5-10 слів, котрі ви хочете вивчити і через деякий час ви їх вивчите автоматично;

·         Скачайте програму, котра буде час від часу показувати на екрані нові англійські слова.

Виконав ці прості правила вже через декілька тижнів ви побачите як сильно виріс ваш рівень англійської мови.

Практикуйтесь при будь-якій можливості

Практика робить майстром, отже використовуйте вивчені слова як можна частіше. Чим більше разів ви проговорите і впровадите у розмову те, чи інше нове слово, тим швидше його запам’ятаєте. Тут діє простий принцип: «Use it or Lose it», тому дійте: створюйте короткі розповіді з новими словами і як можна частіше використовуйте при розмові з іншими людьми.

Також не забувайте робити це і при письмі: пишіть самому собі листи, створюйте твори на різні теми з новою лексикою. Це все допоможе вивчити англійські слова у найкоротші строки.

Тестуйте себе

Візьміть собі за правило раз у місяць проводити тест на знання свого словарного запасу. Ви можете знайти в інтернеті безліч подібних тестів: з картинками і без, тематичні і загальні. По завершенню тесту ви точно визначите свій рівень англійської мови, а також те, що треба ще раз повторити, тим самим закріпивши свої знання.

Створіть план

Плануваннявелика річ. Записаний денний (недільний, місячний) план творить дива: те, що ви не змогли вивчити за 11 років у школі, раптом за два місяці стає частиною вас. Тому вчіться планувати і ставити собі цілі на кожен день, неділю, місяць тощо. Пишіть детально: що і коли ви повинні вивчити, це допоможе правильно побудувати графік і виділити часу рівно стільки, скільки для цього потрібно.

А після того, як ви створили власний план слідуйте йому. Створіть собі такі умови, при яких відхід від плану був би не допустимий для вас.

Сподіваюсь, дана стаття була корисна для вас і використовуючи ці прості методи ви зможете швидко вивчити англійські слова, досягнувши поставлених цілей. Удачі та всього вам найкращого!